Otvíráme 7. sezonu Čerčany BabyBikers

7DMK2556První závod a první článek sezony. To už chce malé ohlédnutí. A trochu zamyšlení. Proč děláme závody už tak dlouho? I přes ostré hádky v týmu, neustálé dohadování, spoustu času stráveného na stavbě tratí, jednání s partnery, přípravu materiálů atd… A pak vám taky v článku přinášíme fotky made by Kevin!

Závodem O pohár HRDLIČKA spol. s.r.o. jsme otevřeli 7. ročník seriálu Čerčany BabyBikers. Je neuvěřitelné, že od prvního startovního výstřelu uplynulo už sedm let. Vidíme to především na dětech. Když teď v Čerčanech potkávám borce, kteří u nás tehdy závodili v Letounech, vždycky se podivím, jak obrovský jsou to teď chlapi.

Ale i závody se změnily. Dříve to bylo jen o cyklistice – neměli jste si kam sednout, podali jsme vám maximálně tak ruku a ne nějaké občerstvení. Jediné naše vybavení byla červená nafukovací brána, kužely a stupně vítězů. (Ostatně tady se můžete podívat na kus historie roku 2001. Nebo tady) Výsledky jsem ručně mastil do excelu a dával ke stažení na web.

Prostě středověk.

Teď máme krásné stany, máte si kam sednout, dáte si pivo od Ferdinanda, Pepsi a k tomu flák masa od Zámecké výrobny uzenin pana Nováka a další ňamky. Výsledky jsou v aplikaci Pejprles ofis online hned po dojetí závodu (odkaz na appku s výsledky všech soutěží je k dispozici zde), všechno ťukáme přes tablety a přihlašujete se přes mobil.

A to všechno děláme kvůli závodníkům.

Našim BabyBikers.

Protože když jsme byli v jejich věku, žili jsme jinak. Přišli jsme ze školy, švihli s taškou za dveře a až do večera nás nikdo doma neviděl. Teď už to mají děti nalinkované. Vytrácí se hra. Ve světě dospělých se všechno měří na výkony, rodiče to přinášejí domů na děti, přetěžují je a tak před tím často utíkají do virtuálního světa – sedí raději u počítače, hrají hry, koukají na (z mého pohledu) nepochopitelně stupidní videa a baví se s lidmi, se kterými se nikdy ani neviděli a o kterých ani neví, jestli reálně existují.

Pak se příliš snadno vzdávají, když rychle nedosáhnou na to, co chtějí. A viděl jsem to i na některých závodnících. Už je to dávno, kdy jedna dívka u nás dominovala takovým způsobem, že neměla soupeřku, a když jsme odstartovali její kategorii společně s kluky, porážela dokonce i je. Pak jednou přijela lepší závodnice, porazila jí a ona už nikdy nepřišla.

Tehdy se nám nepodařilo předat, o co se na BabyBikers snažíme. Vystihuje to hlavní slogan našeho seriálu: “Nehledáme šampiona, ale mistrovství světa pořádáme 5x ročně!” To znamená, že chceme ukázat, že pohyb je super a že není důležité umístění, ale je třeba se vyrovnat s tím, že to nedopadlo podle představ. A příště do toho jít znova.

A to se za těch sedm let nezměnilo.

Stále jsme tu pro děti, které především baví pohyb. Nejsme zaměření na výkon ve smyslu stále rychleji, stále techničtěji. Kdybyste srovnali tratě ČP XCO s našimi, užasli byste, co se dá vůbec sjet nebo vyjet na kole. A že tohle dokážou sjet žáci základní školy. My ale chceme, aby si děti především hrály. Aby se nestalo, že na aktivní pohyb při prvním nezdaru zanevřou.

Hodně lidí má tu vlastnost, že tváří v tvář problému zahoří a pak zhasnou = vzdají se příliš snadno. My proti tomu bojujeme. Protože si myslíme, že když si selhání a následný restart vyzkoušíte v závodě, že to pak snáz překonáte v životě.

A učíme i vás rodiče, že nic není zadarmo a bez práce. Nelíbí se Vám, jak vaše ratolest v závodě dopadla? Chcete mít doma cyklistického šampiona? Tak začněte u sebe! Vy musíte přijít z práce domů dřív a jít s ním na trénink. Oželet víkendy, vaše koníčky a omezit stávající přátele a najít si nové spojené s cyklistikou.

Ale seriál Čerčany BabyBikers vás k tomu má jen nasměrovat. My vám ukazujeme, že ani poslední místo vašeho závodníka není věc, za kterou byste se měli stydět.

Je úžasný/úžasná, že si na to kolo sedl/sedla.

A odstartoval/odstartovala.

A popral/poprala se s tou tratí.

A vlastně máte možnost sami ukázat, jak jste na tom. Jak se budete chovat pod obrovským stresem, který závod bezesporu představuje. Od roku 2013 můžete startovat v seriálu Čerčany MentorBikers. A my máme radost, že i tyhle závody jsou dost obsazované. Pod startovní bránu pana Nováka se řadí kolem 10 maminek a 20 tatínků, což je srovnatelné s průměrně obsazovanými kategoriemi BabyBikers.

Jsme rádi, že jste s námi.

Jste pro nás inspirací a důvodem pokračovat dál.

A teď natáhněte dres, skočte do cyklobotek a vyražte na trénink! Druhý závod O pohár RoRace Teamu se blíží!

And here we go! Kevin přináší fotografie z prvního závodu:
Podporovatelé a přípravy
Závody
Čerčany MentorBikers
Vyhlášení

 

 

Publikováno | Mahagoni